Kargo Teslimatta Ne Demek?

Kargo Teslimatta Ne Demek?

Mart 15, 2021 0 Yazar: Ezgi E.

E-ticaret üzerinden alışveriş yapmak günümüz şartlarında oldukça fazla kullanılan bir yoldur. Özellikle Covid-19 döneminde bu oranlar iki üç katına kadar çıktı. E-ticaretin haricinde çevrede ki bir çok kişi uzakta ki yakınlarına bir şeyler göndermek istiyor ve kargo şirketlerini tercih ediyorlar. Gönderdiğiniz ürünlerin veya bir yerden satın aldığınız ürünlerin takibini yapmalısınız. Paketinizin nerede olduğunu bilmek, yanlış adreslere teslim edilmemesi için dikkatli olmalısınız.

Ödeme aşamasından sonra, siparişiniz kargoya verildiğinde aldığınız e-postada, gönderinizi takip etmenize ve farklı durumlarını izlemenize olanak tanıyan takip bağlantısını bulacaksınız. Bu kod veya Takip numarası, tüm kuryeler tarafından kullanılan bir takip sistemidir. Müşterinin veya kargoyu teslim alacak kişinin istediği zaman gönderi durumunu kontrol etmesine olanak sağlar. Bu hizmete sms, uygulamalar, web siteleri, kişiselleştirilmiş güncellemeler içeren e-postalar yoluyla veya hatta kuryenin ücretsiz numarasını arayarak bile birçok kez kullanılabilir.

Bu kodlar veya takip numaraları sayesinde gönderi girişine giriş yaptığınızda karşınıza kargonuzun durumu hakkında bilgiler çıkar. Kargonuz teslimatta yazısını da kargo takip sayfasından göre bilirsiniz. Peki ya kargonuz teslimatta ne demek? İşte bu sorunun cevabı yazımızın içerisinde.

Kargo teslimatta demek; kargo teslimatta yazısınız gördüğünüzde kargonuz dağıtıma çıkmış ve gün içerisinde yada en geç ertesi gün elinize ulaşacak demek.