Priv Ne Demek ?

Priv Ne Demek ?

Şubat 23, 2021 0 Yazar: Ezgi E.

Sosyal medya artık hayatımızın vazgeçilmez bir parçası oldu. Her gün milyonlarca kişi fotoğraf ve video paylaşımı yapıyor ve takipçileri tarafından beğeni toplamak istiyor. İnstagram da en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından biridir. İnstagramın Dünya çapında 500 milyondan fazla aktif kullanıcısı vardır. Sosyal medyanın hayatımıza girmesi ile birlikte pek çok sözcükte hafızalarımıza katıldı. O sözcüklerden biri de Priv’dir. Peki priv ne demek? Yada Priv hesap ne demek? İşte şimdi bu soruların cevabı yazımızın devamında yer almakta.

Priv Nedir ?

Priv kelimesi İngilizce “Private” kelimesinin kısaltılmasıdır. Dilimizde private; özel, kişiye ait, gizli gibi anlamlar için kullanılır. Yani kısaca “özel” demektir.

Priv Ne Demek ?
İnstagram amblemi

İnstagramda Priv Hesap Nedir?

Çoğu sosyal ağda olduğu gibi, varsayılan Instagram ayarı, profilinizin ve gönderilerinizin herkes tarafından görülebilmesi içindir. Instagram ile hesabınızın özel mi yoksa herkese açık mı olacağına siz karar verirsiniz. Herkese açık bir hesabınız varsa, tüm Instagram kullanıcıları içeriğinizi görebilir. Özel bir hesapla, yalnızca takip isteğini kabul ettiğiniz kişiler içeriğinizi görebilir. Fotoğraflarınızı ve videolarınızı tüm dünyayla paylaşmak istemiyorsanız, ancak yalnızca belirli bir grup insanla paylaşmak istiyorsanız, özel hesap doğru seçenektir. İşte bu hesaplar “Priv hesap” olarak adlandırılır. Yani priv hesap ” özel hesap anlamına gelir.” Kişisel ve dışarıya kapalı hesaplardır. Priv hesaplar genellikle kullanıcıların ikinci hesaplarıdır ve priv hesabı genellikle ünlüler kullanır.

Instagram profilinizi gizli olarak değiştirirseniz, gönderilerinizi yalnızca mevcut takipçilerle paylaşabilirsiniz. Eğer profiliniz herkese açık olursa fotoğraflarınız ve videolarınız diğer kullanıcılar tarafından kolaylıkla görülebilir.

İnstagramda priv anlamını anlattıktan sonra dilerseniz birde priv isimleri ile ilgili sizler için önerebileceğimiz yazıyı inceleyebilirsiniz.

Sosyal medya ile ilgili daha fazla bilgi almak için ” Sosyal Medya ” kategorimizi inceleyip bilgi sahibi olabilirsiniz.