Sürekli Birini Düşünmek Karşılıklı Mıdır?

Sürekli Birini Düşünmek Karşılıklı Mıdır?

Ekim 25, 2021 0 Yazar: admin

Sürekli birini düşünmek karşılıklı mıdır? Bu soru insan oğlunun en merak ettiği sorulardan bir tanesidir. Günlük hayatta aklınızdan çıkmayan birisi var. Bu düşünce eğilimi bütün işlerinizi baltalıyor ve siz bütün gün aklınızdaki kişiyi düşünerek geçiriyorsunuz.

Peki biz o kişiyi düşündüğümüzde karşımızdaki kişi de bizi düşünecek mi? Büyükler bir keresinde, “Bir insanı düşünüyorsan, hiçbir şekilde durduramıyorsan, bilirsin ki o kişi de seni düşünüyor.” Demiştir. Bu cümle hemen her orta yaşlı ya da yaşlı insanın bir kere söylediği bir cümledir. Fakat hayır, bir insanı bütün gün düşünüyor olmanız o kişinin de sizi düşündüğü anlamına maalesef ki gelmez. Birini düşünüyor olmanız onun da sizi düşündüğünü göstermez bu sadece inanılmak istenen bir rüyadır.

Sürekli Birini Düşünüyor Olmak Hastalık Mıdır?

Sürekli birini düşünüyor olmak hastalık mıdır? bu davranışın hastalık olmadığını ayırt edemiyorsanız biraz durup düşünmelisiniz. Aklınızdaki insanı düşünürken işlerinizi aksatıyor musunuz? Aklınıza gelen kişinin düşünceleri size mental olarak zarar veriyor mu? Çalışırken ya da ders çalışırken, bir işle uğraşırken aklınıza gelen kişi yüzünden işlerinizi bırakıyor musunuz?

Düşündüğünüz kişiyi sadece düşünüyor musunuz yoksa onu bir takıntı haline mi getirdiniz? Şayet bu durum takıntı haline geldiyse evet bu bir hastalık olabilir. Bu konuda yapabileceğiniz ilk ve tek şey uzman bir kişiden yardım almanızdır. Bu konuda bir psikoloğa giderek çözüm arayabilirsiniz. Yani birini sürekli düşünmek hastalık olabilir evet.

Sürekli Birini Düşünmek Karşılıklı Mıdır?
Sürekli Birini Düşünmek Nasıl Durdurulur?

Sürekli Birini Düşünmek Nasıl Durdurulur?

Sürekli birini düşünmek nasıl durdurulur? Aklınızda devamlı biri var ve siz bu durumdan rahatsızsınız peki bu durumda ne yapabilirsiniz? Yazımızın bu kısmında sizlere birini sürekli düşünüyorsanız düşünme eyleminden nasıl kaçınabileceğinizden bahsediyor olacağız.

  1. Uzman bir kişiden yardım alabilirsiniz. Bu konuda psikoloğa gidebilirsiniz.
  2. Modunuzu yüksek tutarsanız gün içerisinde düşünme eylemini durdurabilirsiniz.
  3. Arkadaşlarınızla vakit geçirerek eğlenebilirsiniz bu sayede aklınızı başka işlerle meşgul ederek düşünme eyleminden kaçınabilirsiniz.
  4. Yapılacaklar listesi hazırlayarak gün içerisinde kendinizi meşgul edebilir bu sayede düşünme eyleminden kaçınabilirsiniz.