Unf Ne Demek?

Unf Ne Demek?

Mart 17, 2022 0 Yazar: Tuna

İnstagram üzerinden birçok kişi takip edebilir ve bazı kişiler de kendilerini takip edenleri takip eder buna gt denir. Ama zamanla sizin için pek önemli olduğunu düşünmediğiniz ya da artık takip etmek istemediğiniz hesaplar olabilir. İşte bu durumda kullanacağınız kelime unf olacaktır. Yani artık bu hesabı takip etmek istemiyorum demektir. Unf ne demek sorusunuz en temel cevabı budur ama anlamını da merak ediyor olabilirsiniz. Kafanızda unf Ne Demek diye soru işareti kalmışa eğer size daha detaylı bir açıklama lazım. Size unf Ne Demek instagram dünyasının bir diğer teriminin almanı yazımızda anlatacağız.

Unf nedir?

İnstagram Unf kelimesinin Türkçe karşılığı “takibi bırakma” anlamlarına gelmektedir. İngilizce Unf anlamı ise “Unfollow” demektir. Bir Instagram hesabını unf etmek, bu hesabı daha fazla takip etmemek anlamlarına gelmektedir. Unf yapmanız durumunda, bu hesabın daha sonraki paylaştıklarını göremeyeceksiniz fakat karşınızdaki kişi ise sizin paylaştıklarınız görebilir. bunun nedeni ise tahmin edeceğiniz kişi sizi hala takip ediyor olabilir. Bunu fark ettiğinde sizi takipten çıkma ihtimali vardır. Bunu bilerek Unf işlemini yapabilirsiniz.

UNF Nasıl Yapılır?

Bu işlemi karşınızdaki kişinin profiline girerek yapabilirsiniz ya da Profilinizden takip kısmından unf yapacağınız kişinin yanındaki “Takiptesin” butonuna bastıktan sonra takipten çıkmak için onay verebilirsiniz.

Bu yazımızda instagramda unf ne demek sorusuna cevap verdik. Umarım yazımız sizi aydınlatmıştır. İyi günler.