Antrenör Ne Demek?

Antrenör Ne Demek?

Aralık 18, 2021 0 Yazar: Tuna

Antrenör, profesyonel sporcuların, spor takımlarının, topluluk takımlarının ya da okul takımları gibi ve daha farklı spor alanlarında sporcuların performanslarını daha iyi hale getirmek için onlarla çalışan kişilerdir. Bazen onlara koç, hoca gibi isimler de söylenir.

Antrenörler sporcuların hangi yönlerinin zayıf hangi yönlerinin ise güçlü olduklarını analizler doğrultusunda bulması gerekmektedir. Kişiye özel antrenman programlarını çıkartarak bu zayıf yönlerini güçlendirmek güçlü yönlerini de mükemmel yapmak için çalışma yapmaktadır. Bu şekilde de sporcuyu olabileceği en iyi şekilde müsabakalara hazırlamayı hedefler. Sporcuyla birlikte yaptığı çalışmaları her zaman daha iyi hale getirmek için de araştırmalar yapar.

Antrenörlük oyunları oynayarak da içinizde bir antrenör var mı öğrenebilirsiniz. Mesela Football Manager oyunu bilgisayarda en popüler Antrenörlük oyunudur. OSM de bilgisayarınıza indirmeden OSM Taktik anlayışınızı geliştirebilecek oyunlardan biridir. Verdiğimiz örnekler futbol oyunları içindi tabi diğer branşlar için de oyunlar bulunmaktadır. Bazı oyunlar o kadar ayrıntılıdır ki Antrenör olmak isteyenler için bir staj niteliğinde olabilir

Bu yazımızda sizlere antrenör ne demek bunu anlattık. Merak ettiğiniz diğer konuları sitemizde bulabilirsiniz.