Birbirimizi Ne Kadar İyi Tanıyoruz Soruları

Birbirimizi Ne Kadar İyi Tanıyoruz Soruları

Temmuz 4, 2022 0 Yazar: admin

Birbirimizi ne kadar iyi tanıyoruz soruları… Eşler birbirini ne kadar tanıyor soruları… Birbirinizi ne kadar tanıyorsunuz soruları…

Bir ilişkiye yeni başlayanlar ve hatta yıllardır birlikte olanlar bile partnerlerinin kişiliğinin bazı derin yönlerinin her zaman farkında olmayabilirler. Bazı istekler, ihtiyaçlar ve arzular tamamen gözden kaçabilir veya ara sıra ortaya çıktığı için onları kaçırır veya unutursunuz. Böyle bir durumda, ilişkinizin sağlığı zarar görebilir. Kişilerden biri veya her ikisi de tanınmadıklarını, sevilmediklerini veya oldukları gibi görülmediklerini hissetmeye başlayabilirler. Bu düşünceye kapılan partner, “acaba ben kötü bir sevgili/eş miyim” düşüncesine kapılabilir.

Sevgiliniz hakkında her şeyi bilmemek, elbette ilişkinizin kötü gideceği anlamına gelmez. Sevdiğiniz kişiyi ne kadar iyi tanırsanız, ilişkinizin güçlenmesi ve uzun süreli olması için o kadar avantaj kazanırsınız.

Öte yandan, sevgilinize/eşinize her şeyi anlatmak zorunda olmadığınızı ve muhtemelen onun da size her şeyi söylemeyeceğini unutmayın. Her bireyin sınırları, kendine ait özel bir dünyası ve sırları vardır. Kimi insan da fıtrat olarak her şeyi paylaşmaya, anlatmaya meyilli değildir. Yakınlaştıkça ve birbirinizi tanıdıkça, birbirinizle ilgili birçok önemli şeyi öğrenirsiniz.

Birbirimizi ne kadar tanıyoruz soruları, ilişkinin hangi aşamasında olursanız olun, eşiniz hakkında daha fazla bilgi edinmenin keyifli ve eğlenceli bir yolu olabilir. Uzun süredir birlikteyseniz ve siz ve eşiniz birbiriniz hakkında çok şey biliyormuş gibi hissediyorsanız, belki daha zor ve daha kişisel sorularla başlayabilir, bunu daha zor hale getirebilirsiniz. Biz sizin için genel anlamda kullanabileceğiniz, birbirimizi ne kadar tanıyoruz soruları nelerdir, bunları derledik. Hadi başlayalım!

Birbirimizi Ne Kadar Tanıyoruz Soruları

Benim adımı biliyorsun. Peki! Soyadım nedir? (Sevgililer için)

Doğum günüm ne zaman?

Güvensizlik yaşadığım konular neler?

En sevdiğim yemek nedir?

Hangi yemekten nefret ederim?

En sevdiğim hayvan hangisidir?

En sevdiğim TV programı nedir?

Üzgün ​​olduğum anlarda beni neşelendiren şey nedir?

İlk buluşmamızda ne yaptık?

En büyük korkum nedir?

Birbirimizi Ne Kadar İyi Tanıyoruz Soruları

Herhangi bir yere seyahat edebilseydim, nereye giderdim?

Uzun vadeli hedeflerim nelerdir?

Kariyer hedeflerim nelerdir?

Senin en çok sevdiğim üç özelliğin nedir?

En sevdiğim şarkı nedir?

En sevdiğim sanatçı kimdir?

Yetenekli olduğum konular nelerdir?

En sevdiğim koku nedir?

Anne-babamın isimleri nelerdir?

Beni en çok eğlendiren şeyler nelerdir?

En güzel çocukluk anılarımdan biri nedir?

Kedileri mi yoksa köpekleri mi daha çok severim?

Herhangi bir şeye alerjim var mı?

Hayatını kaybetmiş bir ünlüyü hayata döndürme şansım olsaydı bu kim olurdu?

Hayatını kaybetmiş hangi sanatçının konserinde bulunmayı isterdim?

Başkasına asla itiraf etmeyeceğim şey nedir?

Herhangi bir hayvan olabilseydim, bu hangi havyan olurdu?

Birbirimizi Ne Kadar Tanıyoruz Soruları Eğlenceli Vakit Geçirmenin Yollarından Biridir

Bu ve benzeri birçok soruyla partnerinizi ne kadar iyi tanıdığınızı veya onun sizi ne kadar tanıdığını ölçebilirsiniz. Başta da belirtmiş olduğumuz gibi, bu birbirimizi ne kadar tanıyoruz soruları genel geçer sorular. Siz kendinize ve ilişkinize özel spesifik sorularla bu listeyi zenginleştirebilirsiniz. Partnerinizin soruların büyük çoğunluğuna doğru cevaplar vermesi, sizi iyi tanıdığını, ihtiyaçlarınızı bildiğini, sizi dikkatle dinlediğini ve önemsediğini gösterir. Bu durum ilişkinizin çok daha güçlü olmasına imkan tanıyacaktır.

Öte yandan bu sorular daha derin ve uzun sohbetlere kapı aralayabilir. Birbirinizi daha iyi tanımanıza yardımcı olabilir. İlişkinizin epeyce ilerlediğini ve nişanlandığınızı düşünün. Fakat diğer taraftan ilişkinizle ilgili kafanızda birtakım soru işaretleri var. Partnerinizin gerçekten sizin için doğru kişi olup olmadığı konusunda emin değilsiniz. Birbirimizi ne kadar tanıyoruz soruları bu noktada yardımınıza yetişecektir. Daha ciddi konulara geçiş yapmadan önce, bu soruları ön konuşma olarak değerlendirebilirsiniz.

Yukarıda sıraladığımız sorular ilk bakışta kolay görünebilir. Ancak bütün meselenin partnerinizle eğlenceli vakit geçirmek ve onu daha iyi tanımaya çalışmak olduğunu unutmayın.

Soruları aynen yazdığımız gibi sorun. Partnerinizden sizinle ilgili bütün bu soruları yanıtlamasını isteyin. Bu sorular tıpkı bir yarışma programındaymış gibi eğlenceli zaman geçirmenizi sağlayacaktır. Ancak uzun süreli bir ilişkiniz varsa bu soruları olduğu gibi sormak sıkıcı olabilir. Bu nedenle soruları spesifik hale getirmenizi öneririz.

Çıktığınız bir akşam yemeğinde bu soruların tamamını birbirinize sorabilirsiniz. Tabi bu soruları bölümlere ayırarak, birkaç farklı randevuda da birbirinize yöneltebilirsiniz. Soruları sorup cevabı aldıktan sonra hemen diğer soruya geçmek yerine, soruların üzerinde derinlemesine konuşabilirsiniz.