GB Ne Demek?

GB Ne Demek?

Mart 9, 2022 0 Yazar: Tuna

İnsanlar kendi hayatından çok sosyal medyayı kullanıyor. Sosyal medya, bu kadar fazla kişiyi barındırmasıyla birlikte kendi içinde de yeni kelimeler üretiyor. Tabi kelimeler üretmenin yanında aynı zamanda da kısaltmalar da oluyor. Biz de sizlere sosyal medyada türemiş olan kelimelerden birini açıklayacağız. Gb Ne Demek diye çok fazla soru oluyor ve bunu insanlar oldukça fazla merak ediyor. Bu tarz kısaltmalar çok fazla olmasıyla birlikte insanlar da merak etmeye başlıyor.

Sosyal medya dışında da Gb Ne Demek diye düşünenler olabilir bir teknolojik bir terimin de kısaltması olmaktadır. GB bir anlamı bilgisayarlarda, telefonlarda ve tablet gibi teknolojik aletlerde “Gigabyte” anlamına gelmektedir. 1024 megabayt anlamı taşıyan bir ölçü birimidir. bu Gb Ne Demek sorusunuz bir teknolojik anlamda cevaplarından biridir.

GB Ne Demek?

GB Ne Demek İnstagram

İnstagram da kullanılan GB kısaltması da vardır. Belki yazımıza bu anlamı için ya da diğer anlamı için girmiş olabilirsiniz. GB Ne Demek İnstagram için konuya açıklık getirelim. GB instagram’da “Geri Beğeni” demektir. Türkçe bir kısaltmadır. Bunu gönderilerin altında görüyorsanız sizde ya da gönderi sahibinden geri beğenmesini istemektedir. Yani “Ben bu gönderiyi beğendim bu gönderi sahibi de benim gönderimi beğensin.” demektir.

Umarım yazımız sizlere yardımcı olmuştur. GB Ne Demek sorusuna bu yazımızda cevap vermiş olduk. Merak ettiğiniz konular varsa bizlerle paylaşabilirsiniz. Yorumlarda yazımız hakkında yorum yapabilirsiniz.