GM ve GN Ne Demek

GM ve GN Ne Demek

Mart 5, 2022 0 Yazar: Tuna

Günümüz dünyasında insanların ikinci bir hayatı daha oluşmuştur. Oyunlar, sosyal medya platformları veya bilgisayar üzerindeki iş hayatları gibi bir çok hayat. Bugün sizler için ele aldığımız konu bu ikinci hayatlarımızdan bir konu olan “GM ne demek” tir. Normal hayatımızdaki daha çok düzenimizden olmayan fakat sosyal medya içinde çokça kullanılan bir kısaltmalardan biridir. Bu yüzden de insanlar GM neyin kısaltması diye çok merak ediyor.

GM ve GN Ne Demek

GM Nedir?

GM ne demek Snapchat ve İnstagram gibi bir çok uygulamada insanlar bu kısaltmayı kullanıyor, fakat bir çok insan anlamlarını bilmiyor. Peki ne demek GM kısaltması “Good Morning” yani günaydın demektir. Baş harflerini alarak böyle bir kısaltma halini alıyor. İnsanlar günaydın ya da good morning yerine daha çok bu kısaltmayı tercih ediyorlar.

GN Ne Demek

GN ne demek diye insanlar merak ediyor aynı şekilde bu da bir kısaltmadır. Bir diğer kısaltma olan GN ise “Good Night” yani iyi geceler demektir. İnsanlar bu şekilde kısaltmalar kullanıyor ama bazen onlara yetişemiyoruz. Bazen buna yetişemeyebiliyoruz biz de sizler için bu yazımızda GM ne demek ve GN ne demek bunları sizlerle paylaştık. Siz de bazı kelimeleri kısaltarak yeni bir trend oluşturabilirsiniz.

Yazımızın yardımcı olduğunu umuyor ve bu tarz konularda daha fazla bilgi sahibi olmak isterseniz diğer yazılarımıza da bakabilirsiniz. Bu yazımızda size GM nedir sorusuna cevap vermiş olduk. Yorumlarınızla bize geri bildirim yaparak yazımızın ne kadar yardımcı olduğunu da bize bildirebilirsiniz.