Karşıt Burç Ne Demek?

Karşıt Burç Ne Demek?

Aralık 26, 2022 0 Yazar: Ercument

Karşıt burç, astrolojide bir burcun zodiac çemberinde karşıtı olarak konumlandırılan burçtur. Örneğin, Oğlak burcu Yengeç burcunun karşıt burcudur. Çünkü onlar zodiac çemberinde birbirlerine tam karşıdır. Karşıt burçların birbirlerine zıt özellikleri ve yönleri vardır. Birbirlerine tam ters etkileşimler içinde olurlar. Karşıt burçların etkileşimleri, genellikle dengeli bir şekilde olur ve birbirlerinin eksiklerini tamamlar. Örneğin, Oğlak burcu pratik ve mantıklıdır ancak Yengeç burcu duygusal ve romantiktir. Bu nedenle, Oğlak burcu Yengeç burcunun duygusal anlamda tamamlayıcısıdır ve Yengeç burcu da Oğlak burcunun pratik anlamda tamamlayıcısıdır.

Hangi Burçlar Birbirinin Karşıtıdır?

“Karşıt burç ne demek” sorusu yanıtını bulduğuna göre, hangi burçlar birbirinin karşıtıdır kısaca ona da değinelim.

Koç ve Terazi

Bu eşleşmenin klasik ve eski bir kimyası vardır çünkü Koç, Mars, Terazi ise Venüs tarafından yönetilir. Bu ikisi diğerinde olmayanı tamamlar. Koç’un ateşli tutkusu, zeki, analitik Terazi’yi heyecanlandırır. Ve Terazi’nin soğuk diplomasisi ve çekiciliği, Koç’un aşırılıklarını bastırır.

Bu çift birlikte, aynı zamanda şanslı iş ortakları olabilir ve kişilikleri, rekabetlerini geride bırakacak enerjiye ve zekaya sahip, girişken ve kurnaz bir ikili oluşturabilirler.

Ayrıca birbirlerini güldürürler. Birbirlerinin maskaralıkları onları gıdıklar çünkü ikisi de hayata çok farklı yaklaşır.

Boğa ve Akrep

Bu, fiziksel bir çekimin gerçek bir buluşmasıdır. Çünkü her iki burç da, hoşgörülü, pahalı, şehvetli, güçlü ve kendinden emindir. Ancak bu iki burç arasında kıskançlık bir sorun olabilir. Boğa da, akrep de herkesin bildiği gibi sahiplenicidir ve kendilerine ait olarak algıladıkları şeye karşı aşırı korumacıdır.

İnatçılık, bu iki burç arasında başka bir anlaşmazlık noktasıdır. Hedefleri ve programları uyumluysa her şey yolundadır ancak bir çatışma varsa, o zaman kıyamet kopabilir.

İkizler ve Yay

Karşıt Burç Ne Demek?

Cesur, bağımsız ve pervasız derecede şakacı olan bu iki burç bir araya geldiğinde oldukça eğlenceli ama biraz da tahmin edilemezdir. Hayatın önlerine çıkardığı her şeyle başa çıkmada birbirlerinin zekasını ve esnekliğini takdir ederler.

Anlaşmazlık noktası, ikisinin de gerçekten büyümek ya da yerleşmek istememeleri olabilir. Bu nedenle birbirlerini her ikisinin de ihtiyaç duyduğu şekilde temellendiremezler.

Yengeç ve Oğlak

Bu ikisi, romantizmde veya arkadaşlıkta zodyakın en güçlü çiftidir. Oğlak için statü ve başarı önemlidir. Oysa Yengeç için en büyük itici güç güvenlik ve ailedir.

Birlikte, harika, mutlu bir yuva veya derin bir ortaklığın temelini oluşturmak için yeteneklerini ve enerjilerini birbirine bağlayabilirler. Birbirlerinin hırslarını tetikleyebilir ve tamamlayabilirler. Birbirlerini %100 destekler ve korurlar.

Bu iki burcun yaşayacağı sıkıntı; Yengeç metanetlidir. Güçlü olan Oğlak tarafından duygusal olarak ihmal edilmiş ve Oğlak, Yengeç’in yoğunluğu ve cüret edersem muhtaçlığı tarafından boğulmuş hissedebilir. Ancak ortak bir hedef için bir araya gelirlerse, güçlerini ve kaynaklarını sonuna kadar bir kullanırlar.

Aslan ve Kova

En merak edilen eşleşme budur. Aslan her şeyin merkezinde olmalı ve Güneş’in kendisi tarafından temsil edilen ilgi odağını işgal etmelidir. Kova ise tipik olarak, yönetici gezegeni aykırı Uranüs tarafından temsil edilir. Her ikisi de kendinden emin ve iddialı ve birbirlerinden gördükleri güvenin yanı sıra ötekiliğe de saygı duyarlar.

İkisi de kararlı ve odaklanmış, ikisi de gururlu ve bağımsızdır. İkisi de iyi huylu ve arkadaş canlısıdır. Bu ikisi bir aradayken kolay kolay sıkılmaz. Çünkü hayattan beklentileri genellikle ortaktır.

Başak ve Balık

Başak, zodyakın yapıcısıdır ve Balık, hissedendir. Hayatı çok farklı görür ve ona yaklaşırlar. Ancak aynı derecede sert ve yargılayıcı bir içsel eleştirmeni paylaşırlar. Bu nedenle, ortak bir düşman karşısında anında empatik bir bağ kurarlar.

Ayrıca gerektiğinde birbirlerinin hızlanmasına olurlar. Başak, işleri halletmesi ve yapılması gerekeni yapması için Balıkları dürter. Balık, Başak’ı yatıştırır ve rahatlatır. Mükemmeliyetçiliğini destekleyerek ona yardımcı olur.

Benzer birçok genel kültür makalesini sitemizde bulabilirsiniz.