Nick Ne Demek ?

Nick Ne Demek ?

Aralık 7, 2021 0 Yazar: admin

Hepimiz sosyal platformların bir yanını kullanırız. İnstagram, Facebook, Twitter gibi paylaşım platformları Whatsapp, Telegram gibi mesajlaşma programları olabilir. Sosyal platform olarak kabul edilip edilmediği sizin taktirinize kalmış oyunlarda aslında sosyal bir platformdur. Bu platformlarda sanal kimliklerimiz bulunmaktadır. Bazıları tamamen kendine ait bilgiler girerken bazılarımız ise farklı isimlerle bu platformlara üye olmaktadır. Oyun oynarken rakiplerimiz veya arkadaşlarımızın bizi gördükleri isim, sosyal medyada arkadaşlarımızın veya yeni tanışacak insanların bizi göreceği isimleri basit gözükse de aslında çok önemlidir.

Nick Nedir?

Nick ne demek diye sorarsanız size verebileceğimiz cevap tüm bu sosyal platformlarda kullandığınız isimlerin İngilizce karşılığıdır.

İngilizce bir kelimedir. Nick (nickname) kelimesinin sosyal medyadaki anlamı ise takma olarak biliniyor. İsim takmak veya lakap takmak olarak anlamlandırılıyor.

Örnek vermek gerekirse İnstagram kullanıyorsunuz ve kendi isminizi paylaşmak istemiyorsunuz veya farklı sebeplerden dolayı bir nick kullanmak istiyorsunuz. Bir oyun oynuyorsunuz mesela Pubg bu sefer de sizin Pubg isimleri bulup kendinize nick oluşturabilirsiniz. stalk hesaplar oluştururken priv hesaplar oluştururken takma ad koymak istiyorsunuz işte bu İngilizce tabiriyle biz ona nick diyoruz.