Sj Ne Demek? S ve J Ne Demek?

Sj Ne Demek? S ve J Ne Demek?

Mayıs 28, 2022 0 Yazar: Ercument

Sj ne demek? Sjsjsj ne demek? S ve J ne demek? Sosyal medyada gülme randomları ne anlama geliyor? Sj randomu hangi anlamda kullanılıyor?

Twitter, Instagram, Facebook, hatta Linkedin gibi sosyal medya platformları hayatımızda artık çok önemli bir yere sahip. Birçoğumuz sıklıkla sosyal medya hesaplarımıza giriyoruz. Kimimiz aktif, kimimiz pasif olarak sosyal medya hesaplarımızı kullanıyoruz.

Sosyal medya hesaplarını kullanım amacı da kişiden kişiye elbette farklılık gösteriyor. Birçok kişi gündemi takip etmek için sosyal medya platformlarında gezinirken, hiç de azımsanmayacak bir kitle de sosyal medya hesaplarını sadece eğlence maksadıyla kullanıyor. Twitter gündemi takip etmek, Facebook yakın akraba, eş dosttan haberdar olmak, Instagram ise daha çok eğlence amacıyla kullanılan sosyal medya platformları olarak karşımıza çıkıyor.

Elbette kendi yaptığımız paylaşımların etkileşim almasını beklediğimiz gibi, başkalarının paylaşımlarına da, beğeni, retweet, yorum gibi reaksiyonlar gösteriyoruz. Eskiden ulaşmanın pek de mümkün olmadığı ünlülerle bu platformlar aracılığıyla çok daha kolay etkileşim kurabiliyoruz. Peki sosyal medya paylaşımlarının altında gördüğümüz yorumlarda sıklıkla karşılaştığımız sj ne demek?

Sj Ne Demek? S ve J Ne Demek?

Sj Ne Demek?

Hepiniz sosyal medya paylaşımlarının altında kimi zaman, “sjsjsj” şeklindeki yorumları, daha doğrusu randomları görmüş olmalısınız. Peki! S ve j ne demek? Bir başka deyişle, sjsjsj ne demek? Bu random ne anlama geliyor ve hangi maksatla kullanılıyor?

Sosyal medyada yapılan paylaşımların altında “ahahaha” şeklindeki randomu hepimiz biliyoruz. Bu randomu genellikle çok komik bulduğumuz paylaşımların altında kullanırız. S ve j ise bunun tam aksine, komik olmayan esprili paylaşımların altına atılan bir randomdur. Bir nevi ironi olarak “sjsjsj” şeklindeki random kullanılır. Bayat epsriler, klişeler veya modası geçmiş ve artık güldürme fonksiyonunu yitirmiş paylaşımlara, “sjsjsj” randomu ile karşılık verilir.

S harfinin klavyede A’nın, J harfinin ise H’nin yanında olmasının sanırım özel bir anlamı yok. Yani “ahahaha” randomu ile “sjsjsj” randomu arasında, harflerin yan yana olmaları özel bir anlam taşımıyor.

Özetle;
“Sj ne demek” diye merak ediyorsanız kısaca; sj komik olmayan esprilere sosyal medyada verilen tepkidir diyebiliriz.