Bruh Moment Ne Demek?

Bruh Moment Ne Demek?

Mayıs 31, 2022 0 Yazar: Ercument

Bruh moment ne demek? Bruh’un kelime anlamı nedir? Bruh ne demek? Bruh moment öyle bir andır ki ne demek?

İngilizce, Batı Germen, Latin ve Eski İskandinav ülkeleri dahil olmak üzere diğer birçok dil ve kültüre borçlu olan bir dildir. Fakat yeni kelimelerin ortaya çıkması için ülkelerin, kültürlerin ve medeniyetlerin birbirini etkilemesine her zaman gerek yoktur. Bunun için tek gerekli şey kimi zaman alt kültürlerin birbirinden beslenmesidir.

Aslında, finans, ekonomi, mühendislik ve hukuk gibi uzmanlık gerektiren mesleklere mensup kimselerin bile kendilerine özgü benzersiz kelimeleri bulunur.

Elbette internetin ortaya çıkması, son yıllarda sıklıkla duyduğumuz “bruh moment” şeklindeki kalıp da dahil olmak üzere yeni kelimelerin ve ifadelerin doğuşunu hızlandırmaya büyük bir katkı sağladı.

Peki! Bruh Moment Ne Demek?

“Bruh moment”, şaşırtıcı, rezil, aptalca veya utanç duyulacak bir şey olduğunda kullanılan bir tabirdir. Kardeş, yakın dost veya arkadaş için, sosyal medya platformlarında ve online oyunlarda kullanılan bu tabir, “yuh be kardeşim; ne yaptın öyle” anlamına gelir.

“Bruh Moment” İfadesi Nereden Geliyor?

“Bruh” kelimesi, İngilizcedeki “brother”ın kısaltması olan “bro” kelimesinden türetilmiştir.

“Brother” kelimesini farklı yerlerde ve farklı durumlarda duymuşsunuzdur. Hatta bizdeki “birader” kelimesiyle aynı anlamda kullanılır ve neredeyse sestaştır. “Bruh” kelimesi takriben 2000’i yılların başında türeyen, geçmişi çok da eskiye dayanmayan bir kelimedir. Daha çok yeni nesiller tarafından kullanılır.

“Bruh moment ne demek” sorusuna kısaca, online oyunlarda ve sosyal medyada karşı taraftaki kimse adına utanılan ve alay edilen, aptalca durumdur diyebiliriz.