Spa Ne Demek ?

Spa Ne Demek ?

Ocak 12, 2021 0 Yazar: Ezgi E.

Her türlü sorun ve stresten kurtulup, kendinize zaman ayırmanız oldukça önemlidir. Spa, kendinize evde rahat bir an yaşatmak için ideal bir yoldur, kendinizi yeniden şarj etmek için hayatınızda kısa bir mola verebilirsiniz. Bu küçük molalar için Spa oldukça önemlidir. Peki SPA nedir?

SPA kelimesinin kökeni konusunda bazı anlaşmazlıklar vardır. Çoğu kişi bu kelimenin Latince “salus per aquam” veya “su yoluyla sağlık” ifadesinden türeyen bir kısaltma olduğuna inanıyor. Aslında, kelimenin kökeninin bu kısaltmayla hiçbir ilgisi bulunmamaktadır. Çünkü Wallonia’da bulunan küçük bir kasabanın adıdır. Aynı adı taşıyan Belçika köyü, Roma döneminden beri kaplıcadan yararlanmak isteyen insanları cezbeden termal suları sayesinde giderek daha fazla ün kazanmıştır. Bu nedenle, bu refah kaynağını tanımlamak için Spa adı kullanılmıştır.

Spa Ne Demek ?
Spa hazırlık

Spa tam olarak, 33 ile 35 ° C arasındaki sıcak su havuzudur ve nozullar aracılığıyla masaj sağlar. Bir hava jeneratörü, bu difüzörler, yönlü, dönen veya titreşimli olabilen jetler aracılığıyla basınçlı hava gönderir.

Spa kabuğu ergonomiktir, vücudun şekline uyacak şekilde tasarlanmıştır. Spa modeline bağlı olarak oturma veya yatma pozisyonunda rahatlayabilirsiniz. Uzanma yerlerinde, vücudun her bir yerine tam olarak masaj yapmak için daha fazla sayıda jet bulunur. Spa, bir rahatlama molası için ideal bir seçimdir. İyi bir atmosfer ve anında rahatlatıcı bir etki sunar. İster iki kişilik bir rahatlama anı geçirmek isterseniz aileniz veya arkadaşlarınızla rahatlamak isteyebilirsiniz.