İnstagramda Bugün Aktif Ne Demek ?

İnstagramda Bugün Aktif Ne Demek ?

Ocak 21, 2021 1 Yazar: Ezgi E.

Sosyal medya artık hayatımızın büyük bir bölümü kaplamaya başladı. Hayatımızdan kareler paylaştığımız Instagram’da aradığımız her şeyi bulabilecek duruma geldik. Hatta şöyle ki, bir kaç sene önce gelen bir özellik sayesinde hesap sahiplerinin en son ne zaman Instagram’a girdiğini bile görebiliyoruz. İşte bu özellik sayesinde “Instagram’da bugün aktif ne demek” sorunuzun cevabını verebiliyoruz. Detaylı bir anlatım yazımızın devamında yer almaktadır.

Aktiflik durumu, birisinin şu anda Instagram’da çevrim içi olup olmadığını ve kişinin en son ne zaman çevrim içi olduğunu öğrenmek için kullanabileceğiniz bir durumdur. Aktiflik durumunu görmek istiyorsanız, tek yapmanız gereken Instagram Direct posta kutusunu (DM) açmaktır ve çevrim içi durum mesajın altında ve sohbet geçmişinde görüntülenir.

İnstagramda Bugün Aktif Ne Demek ?
İnstagram sembolü

Çevrim içi durumu görebilmek için, işlevin öncelikle gizlilik ayarlarında etkinleştirilmesi ve ikinci olarak kişiyi takip etmeniz doğrudan bir mesaj yazmanız gerekir. Çevrim içi duruma bakarsanız, örneğin “Şimdi etkin”, “Bugün etkin”, “X dakika önce etkindi” veya “x saat / gün / hafta önce etkin” görürsünüz. Aktiflik durumu şu anda etkinse, kullanıcı uygulamayı açmıştır ve şu anda Instagram’da çevrim içidir. Şimdi aktif duruma ek olarak, profil resminin yanında yeşil bir nokta da gösterilmektedir. eşil nokta ayrıca kullanıcının şu anda çevrim içi olduğunu ve uygulamanın açık olduğunu gösterir. Etkinlik durumu bugün etkinse, kullanıcı uygulamayı bugün (birkaç saat önce) kullanmıştır ve şu anda çevrim içi değil, çevrim dışıdır anlamına gelir.

Ayrıca, Instagram’daki çevrim içi durumun güncellenmesi genellikle birkaç saniye ile birkaç dakika sürer. Bu nedenle, uygulamayı çoktan kapatmış olmanıza ve bu nedenle çevrimdışı olmanıza rağmen kısa bir süre çevrim içi olarak gösteriliyor olabilirsiniz.