Turuncu Renk Nasıl Elde Edilir?

Turuncu Renk Nasıl Elde Edilir?

Kasım 1, 2021 0 Yazar: admin

Turuncu renk nasıl elde edilir? Başlıklı yazımızda sizlere turuncu rengin nasıl elde edildiğini anlatacağımız gibi aynı zamanda turuncu rengin anlamını da anlatacağız. Peki turuncu renk nasıl elde edilir? Her insanın ilk okul dönemlerinde öğrendiği bir renk sıralaması vardır. Bu renk sıralamalarında ana renkler ve ara renkler vardı. Ana renkler; kırmızı sarı ve mavi iken ara renkler mor, yeşil ve turuncuydu. Çocuğa öğretildiği gibi bize de doğada bulunan 3 ana rengin diğer bütün renkleri oluşturduğu öğretildi. Peki turuncu hangi renklerden oluşur? Gelin maddelerle anlatalım.

  • Önce biraz kırmızı renk boya alıyorsunuz ve bunu kabınıza koyuyorsunuz.
  • Ardından bolca sarı renk alıyorsunuz ve bunu da kabınıza ekliyorsunuz.
  • Homojen bir karışım olana kadar karıştırdığınızda, işte turuncu renginizi elde etmiş olacaksınız.

Turuncu Rengin Anlamı Nedir?

Turuncu rengin anlamı nedir? Söylenene göre her rengin bir anlamı vardır. Pembe masumluğu, mavi umudu, kırmızı tutkuyu simgeler. Peki turuncu hangi anlama gelir. Yazımızın bu kısmında sizlere turuncu renginin anlamını anlatıyor olacağız. Kaynaklara göre turuncu rengi canlılık, mutluluk ve sevecenlik anlamına gelmektedir.

Genelde dışa dönük ve sosyal insanlar taraşından sevilen bu renk tam da kendisini seven insanların ruh haline göre bir anlam taşımaktadır. Eğlence ve neşe rengi olarak bilinen turuncu aynı zamanda pek çok çiçeğin de rengidir.

Turuncu Rengi Seven İnsanlar Nasıl İnsanlardır?

Turuncu rengi seven insanlar nasıl insanlardır? Yukarıda da belirttiğimiz gibi turuncu rengini genelde dışa dönük ve neşeli insanlar sever. Bu insanlar, çoğunlukla neşeli ve hareketli insanlardır. Sosyal hayatlarında ilişkileri kuvvetli olan bu insanlar girdikleri ortamı eğlendirici karakteristik özellikleriyle canlandırır.

İnsanlar genelde turuncu rengi arkadaş ortamlarında sosyal bir aktiviteye giderken tercih ederler. Bunun sebebi rengin sıcaklığı ve giyinen insanı samimi göstermesidir. Siz de hoşlandığınız insanın yanına giderken bu rengi tercih ederek karşınızdaki insana eğlenceli karakteriniz, neşeli ve dışa dönük kimliğinizle alakalı bilgilere verebilirsiniz. Unutmayın renkler bizim anlatmak istediğimiz şeylerden çok daha fazlasını anlatabilir.