Vual Ne Demek? Vual Kumaş Nedir?

Vual Ne Demek? Vual Kumaş Nedir?

Ekim 13, 2022 0 Yazar: admin

Vual kumaş, %100 pamuk malzeme kullanılarak üretilir. Son derece hafif ve rahat yapıya sahip olan bir çeşit tekstil ham maddesi olarak kabul edilir. Vual kelimesi Fransızca dilinden gelir. İnce örtü anlamı taşır. Hem parlak hem de kaygan bir yapıya sahip olduğundan dolayı çoğu zaman ipek kumaş çeşitlerine benzetilir. İnce numaralı malzemeler ve seyrek şekilde dokunarak bu kumaş elde edilir.

Vual kumaş; desen, renk ve kullanım alanı açısından son derece zengin bir yelpazeye sahiptir. Organik yapısından dolayı vücut ile olumsuz yönde herhangi bir etkileşim göstermez. Aynı zamanda alerjik ya da benzeri rahatsızlıklara sebep olmaz. Teri emdiği için son derece rahat bir kullanım sağlar. Vual keten kumaş seçeneğinin öncelikli kullanım alanı tesettür giyim şeklindedir. Vual kumaş; elbise, etek, şalvar, iç çamaşırı, başörtüsü ya da yapımında kullanılır.

Vual Keten Şal Modelleri

Vual keten şal modelleri; şık ve zarif görünümleri ile her zaman yoğun ilgi görmeyi başarır. Yumuşak yapıları sayesinde pratik ve rahat bir kullanım yaşatır. Farklı renk, desen ve ebatlarda şal modelleri mevcuttur. Bu sayede seçenekler son derece geniş bir kitleye hitap eder.

Vual kumaş şal tasarımları, farklı zevklere hitap edecek şekilde tasarlanır. Bu sayede ürünler özel yaşamdan iş hayatına kadar kapsamlı bir alanda kullanım imkanı sunar. Tasarımlar arasında genç nesilden orta yaş kesimine kadar pek çok kişiden tam not almayı başarır. Vual şal çeşitleri; pantolon, etek ve elbise gibi parçalarla son derece rahat bir şekilde kombin yapılabilir. Aynı zamanda ceket ya da gömlek gibi parçalarla da kolay kullanım sağlar.

Vual Ne Demek? Vual Kumaş Nedir?

Vual Şal Modelleri Nasıl Kullanılır?

Vual kumaş şal seçenekleri pamuk malzemeden üretildiğinden dolayı çekme yapabilir. Bu sorunun oluşmaması adına da ürünlerin ılık su ile yıkanması tavsiye edilir. Elde yıkama ya da kuru temizleme işlemleri de bu noktada tercih edilebilir. Yıkama talimatının bulunmadığı şal modelleri‘nin ise 30 derecenin altında yıkanması tavsiye edilir. Bu sayede ürünün uzun soluklu şekilde kullanımı da artar. Vual şal seçenekleri aynı zamanda yüksek ısıda da ütülenebilir.

Vual malzemeden üretilen şal çeşitleri, sıcak olmayan suda ve çoğu zaman elde yıkanır. Ancak bu ürünler için çoğu zamanda kuru temizleme yapılması önerilir. Ürünler, yüksek ısıda ütülenebilir. Fakat santrifüjlü şekilde kurutma yapılmaması gerekir. Pamuk vual çeşitleri, sentetik olanlara oranla kırışmaya daha yatkın yapıdadır. Ancak polyester vual kumaşlar, daha hızlı şekilde boncuklanmaya başlar. Bu detayı unutmamak son derece önemlidir. Vual kumaşlar ile dikiş işlemi esnasında iğne kullanmak genel olarak iyi bir fikirdir. Bu kumaşlarda yapıları gereği öncesinde biraz astar çalışması yapılması gerekir. Bu sayede kullanım ömrü daha uzun olur.