LCV Ne Demek ?

LCV Ne Demek ?

Aralık 18, 2020 0 Yazar: Ezgi E.

LVC kelimesi ile muhakkak karşılaşmışsınızdır. Genellikle Avrupa’ da kullanılan bir kelime olan RSVP yani “Répondez, s’il vous plaît” kelimesinin Türkçe karşılığı da denilebilir.

Elinize ulaşan bir davetiye yada özel bir kartta “LCV” kısaltması ile karşılaşırsanız bu demek oluyor ki ” Lütfen Cevap Veriniz ” . Yani elinize ulaşan davete gidip gitmeyeceğiniz hakkında bilgi vermeniz rica ediliyor. Çünkü davetiyelere yapılan dönüşler sayesinde kişi listesi, oturma planları ve ikramlıklar hazırlanıyor. Elinize ulaşan davetiye veya özel kartlarda LCV kelimesi ile karşılaştığınızda mutlaka geri dönüş yapmalısınız. Geri dönüş yapmanız için elinize geçen kartlarda mail veya bir telefon numarası mutlaka vardır.

Önceleri bir davete LCV eklemenin aslında kaba kabul edildiği zamanlar vardı. Bir davete cevap vermek, kendine saygı duyan herhangi bir bireyin yapacağı bir şeydi ve bir hatırlatma, davetlinin bunu bilemeyecek kadar kaba veya hatırlanamayacak kadar umursamaz olduğunu ima ediyordu. Ama artık durum böyle değil.

Bu dijital çağda, çoğumuz bir davete nasıl cevap vereceğimizi unutmuşuzdur. Facebook etkinlikleri “Evet” “Hayır” ve hatta “Belki” şeklinde yanıt vermenize olanak tanır.