SFS Ne Demek ?

SFS Ne Demek ?

Mart 25, 2021 1 Yazar: Ezgi E.

Sosyal medya ile birlikte hayatımıza pek çok kelime girdi. Yeni tanıştığımız bu kelimeleri artık hayatımızda sıklıkla kullanıyor ve duyuyoruz. Bu kelimeler özellikle kısaltma şeklinde karşımıza çıkıyor. Yeni tanıştığımız kelimelerden bir tanesi de “SFS” dir. “Sfs” hakkında merak ettiğiniz her şey yazımızın içerisinde yer almaktadır.

Sosyal medyayı küçükten büyüğe hemen hemen herkes kullanıyor. Pek çok alanda paylaşım yapılıyor ve etkileşim alınıyor. En çok kullanılan sosyal medya uygulamaları arasında Facebook, instagram, twitter gibi platformlar yer almaktadır. Bu platformlarda fotoğraf, video gibi hayattan kesitler paylaşılmaktadır. İnstagram’da en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biridir. Ev dekorasyonu, sunum, kahve, kitap, manzara gibi istediğiniz bir çok alanda fotoğraf paylaşabilirsiniz. İnstagram’da kişiler arasında etkileşim almakta oldukça önemli. İşte bu etkileşim çoğaltma konusunda “Sfs” den yardım alabilirsiniz. Peki ya Sfs Ne Demek? , Sfs Nasıl yapılır? sorularının cevabını merak ediyorsanız yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Ayrıca İnstagramda takipci sayınızı artırmak için “GT” özelliğini kullanabilirsiniz. Bu özellik hakkında detaylı bilgiyi ” İnstagramda GT Ne Demek ” adlı yazımızdan ulaşabilirsiniz.

SFS Ne Demek ?
Instagram Amblemi

SFS, özellikle Instagram’da “Shoutout for Shoutout” veya “Shoutout 4 Shoutout” kısaltması anlamına gelir. Sfs, sosyal medyada birbirini desteklemek için kullanılır. Burada iki kullanıcı birbirine yardım ediyor ve her biri diğerinin hesabını tanıtıyor. “Shoutout for Shoutout” şu anlama gelir: benden bahsedin, sonra bende sizden bahsedeceğim. Aynı alanda fotoğraf paylaşımı yapan iki kişi (örneğin kahve fotoğrafları) birbirlerinin hesaplarını takipçileri ile paylaşarak, hesap tanıtılır, bir kaç güzel söz yazılır ve takipçi toplamaya çalışılır. Aynı şekilde sizin hesabınızı paylaştığınız kişi, aynısı da sizin için yapar. İşte bu olaya “SFS”4 denir.

SFS kullanmak için, yalnızca belirli sayıda takipçi varsa faydalı olur. Takipçi tabanı çok küçükse, karşılıklı tanıtım çok az kullanıcı getirir. Takipçi kitlesi ne kadar büyükse, destek o kadar büyük olur.