Dm Ne Demek ?

Dm Ne Demek ?

Nisan 20, 2021 0 Yazar: Ezgi E.

DM Instagram’da ne anlama geliyor? Instagram’da ” dm ” yazan biri bana ne söylemek ister ve bunun arkasındaki anlam nedir? Her gün internette birçok farklı kısaltma ile karşabilirsiniz. Bunlardan biri de Dm’dir. Dm kısaltması hakkında merak ettiğiniz soruların cevabını yazımızdan bulabilirsiniz. İşte Dm Ne Demek ? hakkında bilgiler.

DM Instagram’da iki harften oluşan, İngilizce iki kelimenin kısaltılmasıdır. Instagram dm, ” Direct message yani Doğrudan Mesajlaşma ” anlamına gelir. Çoğu sosyal medya portalında olduğu gibi, Instagram da tek bir kişiye doğrudan mesajlar göndermek ve böylece özel bir konuşma akışı geliştirmek için bir işlev geliştirdi. Kullanıcılar #dm kısaltmasını öncelikle diğer hesaplarla iletişim kurmak için kullanırlar. Yani özetlemek gerekirse dm instagram üzerinden istediğiniz arkadaşınız ile özelden konuşabileceğiniz bir işlev. Sıklıkla karşılaşan bir diğer kısaltma ise SFS’dir. Sizde ” SFS Ne Demek ? ” yazımızdan kısaltmanın açılımına ulaşabilirsiniz.

Dm Ne Demek ?
Dm den nasıl mesaj yazılır?

Birine Instagram DM göndermek istiyorsanız, bu çok kolay. Aşağıda yazan talimatları yerine getirmeniz yeterli.

  • Öncelikle Instagram uygulamasını başlatın ve sağ üst köşedeki ok sembolüne dokunun, alternatif olarak akışınızda herhangi bir yerde sola kaydırabilirsiniz.
  • Doğrudan mesajlara geldiğinizde, sağ üst köşedeki artı simgesine dokunun ve ardından mesaj göndermek istediğiniz kişileri seçin.
  • Mesajınızı yazın ve Gönder’e dokunun.

Gördüğünüz gibi işlem bu kadar kolay. Artık Instagram’da birisi “dm” veya “dm me” den bahsettiğinde ne anlama geldiğini biliyorsunuz. Sosyal Medya hakkında daha kapsamlı bilgi sahibi olmak için ” Sosyal Medya ” kategorimizi inceleyebilirsiniz.